Ana Pandur, avtorica, plesalka, hispanistka in filozofinja, se je preučevanju flamenka in njegovi aplikaciji v sodobne uprizoritvene prakse posvetila že v okviru študija na Filozofski fakulteti v Ljubljani in tudi kasneje. Po zaključenem izobraževanju klasičnega baleta je med letoma 2002 in 2004 študirala flamenko ples in teorijo na akademiji Amor de Dios v Madridu pri Merche Esmeraldi in drugih. Po vrnitvi v Slovenijo je ustanovila PKD Flamenko, ki je osrednja organizacija za razvoj, promocijo in izobraževanje flamenka.
Kot plesalka, koreografinja in plesna pedagoginja povezuje flamenko s sodobnimi uprizoritvenimi praksami in išče nove avtorske pristope, v katerih povezuje flamenko s sodobnim plesom, gledališčem in glasbo. Je avtorica številnih plesnih predstav, s poudarkom na interdisciplinarnem pristopu k flamenku. Izpostaviti velja predstave Anatomija srečanja; Sylvia, Carmen, Maria, ki je bila premierno uprizorjena novembra 2013 v gledališču Glej, Cabello 22,11 (v sodelovanju z Rosano Hribar in Robertom Jukičem) marca 2014 v Cankarjevem domu, Sinkopa maja 2016 v Plesnem teatru Ljubljana.
S predstavo Firebird, ki je bila premierno izvedena feburarja 2018 na mednarodnem festivalu BiFlamenko v Cankarjevem domu, se je uvrstila kot prva in edina domača avtorica in izvajalka, ob boku največjim imenom sodobnosti flamenko žanra.
Poleti 2018 je ustvarila nov glasbeno plesni projekt z naslovom Interconnected, h kateremu je povabila izjemne slovenske glasbenike. Januarja 2019 je bil na Festivalu Bobri premierno uprizorjen plesno glasbeni projekt za otroke z naslovom Nogabuta.
Leta 2020 je premierno predstavila nadaljevanje projekta Firebird, plesno glasbeni projekt Črni zvoki v sodelovanju z Damirjem Avdićem in nadaljevala sodelovanje s flamenko kitaristom Vitom Marenčetom v projektu Flamenko za dva.
Njen zadnji projekt Beli šum je bil premierno predstavljen na festivalu BiFlamenko februarja 2022, za katerega je glasbo ustvaril skladatelj Matej Bonin.
V zadnejm času tesno sodeluje z režiserko Yulio Roschina in ustvarja odrski gib v koreodramah Hiša Bernarde Alba (Sng NG, Sng Mb in Gledališče Koper, 2020), Čarovnik iz Oza (LGL, 2021), Kdo je videl Coco? (SSG Trst, Škuc, 2021), Bolezen duše (SNG NG, 2022), Larina pesem (prod. Lara Janković, marec 2022).
Sodeluje tako s tujimi kot s slovenskimi glasbeniki kot tudi s plesalci, koreografi, režiserji in gledališkimi hišami kot plesalka, koreografinja in performerka. Na Akademiji za ples v Univeze Alma Mater Europaea predava kot nosilka predmeta Medkulturne plesne prakse.